Žabičky v listopadu a prosinci

Od poloviny listopadu jsme se začali postupně připravovat na dobu adventní.

Navštívili jsme Muzeum betlémů v Karlštejně – v nejstarším domě v podhradí jsme viděli velké množství betlémů vyrobených ze dřeva, ale také z cukru nebo vosku. Samozřejmě nechyběly ani čerstvě napečené betlémy perníkové. Za zmínění stojí také „ponikelské betlémky“ v malých oříšcích.

Obdivovat jsme mohli ozdoby až sto let staré. Přímo na půdě pod střechou se nachází Královský karlštejnský loutkový betlém s postavami z české historie v dobových kostýmech. Zde jsme si poslechli pohádku O narození Ježíška, za kterým se vydalo několik českých panovníků. V dílničce jsme si vykrajovali z marcipánu různé tvary, které jsme mohli i ochutnat.

Před začátkem adventu se na školní zahradě konal tradiční vánoční jarmark, kde si mnozí z vás mohli zakoupit výrobky i dětí z naší třídy.

Naši školu také navštívili Mikuláš s čertíkem a andílkem. A protože máme hodné děti, chodí za námi jen hodný čertík. A za povedenou básničku s písničkou jsme dostali malou dobrůtku.

Autobusem jsme se vydali do Dejvic do divadla Semafor. Zde jsme zhlédli představení s tématem nadcházejících svátků „Vánoční putování“ – dva andílci nás provázeli třemi vánočními příběhy. Jeden z nich byl o narození Ježíška, další o kometě a poslední o třech králích.

Mezi naše každoroční výlety patří „Adventní plavba po Vltavě“, při které plujeme historickým centrem a seznamujeme se s pamětihodnostmi Prahy (Karlův most, Národní divadlo …). Během plavby se podává pro děti teplé kakao nebo čaj a vánoční cukroví. Samozřejmě nechybí ani české koledy a svátečně vyzdobená loď.

Kromě toho také tvoříme, malujeme, zpíváme koledy a hrajeme si …