Žabičky – Peklo Čertovina

Hned u vstupu nás přivítal čertík Breptík. Ten totiž ráno zlobil a vyrušoval a Lucifer ho vyhnal a zatoulal se a zavřela se mu pekelná brána.

Byl tedy rád, když jsme přišli my, děti, a pomohly mu najít cestu do Pekla a otevřít vrata. On nám za odměnu ukázal celé Peklíčko.

Od Breptíka jsme dostali fazolku, abychom měli štěstí a také se nebáli čertů, kteří na nás pak nemohli.

Breptík vyzval siláky, aby zatahaly za oháňku a mohli jsme se tak dostat do Pekla. Pak se objevil vrátný čertík Vytřas, který otevřel pekelnou bránu a také nás provedl celým královstvím.

Naše cesta vedla kolem čertí kuchyně, kde se připravovaly samé dobroty – žabí stehýnka nebo svíčková omáčka.

Prošli jsme i kolem čertí školy.

Čertík Krucián, který všude jenom pospával se nakonec proměnil  v myslivce (díky našemu zaříkadlu).

V trůnním sále na nás čekal samotný Lucifer, kterému jsme přinesli jeho ztracenou truhličku. Se všemi se pak rád vyfotil.

Cesta Peklem  sice byla dlouhá, ale všudepřítomní čertíci byli velcí kamarádi, a proto se nikdo z nás nemusel ani na chvilku bát.

Těšíme se zase někdy příště …